Běžecký Trénink Boty Recenze 

Jak správně zavazovat běžecké boty?

Rate this post

Šněrování je podstatný detail, kterého by si měl všímat každý běžec. Tato otázka je důležitá nejen z estetických důvodů. Správné zavazování tkaniček má obrovský vliv na pohodlí a bezpečnost při běhání. Znalci, kteří podstatnou část života věnovali výzkumu vzájemné spojitosti mezi šněrováním bot a dosahováním sportovních výsledků, se shodují, že skrze vhodné rozložení tkaniček může sportovec lépe využít svůj přirozený potenciál.

O způsobech zavazování běžeckých bot

Výsledky všech výzkumů v této oblasti ukazují, že způsob zavazování tkaniček by měl být přizpůsobený konkrétnímu chodidlu. Díky tomu můžeme optimálně využít běžecké boty, zkvalitnit tím trénink a ochránit chodidlo před mnohými úrazy a nemocemi, které mohou vzniknout v důsledku špatného zavazování bot. Boty by neměly být šněrované příliš volně ani příliš těsně. Každý z existujících způsobů zavazování bot má svoje přednosti i nevýhody. Je důležité si uvědomit, že to, co je pro někoho přednost, může být pro někoho jiného nevýhoda nebo dokonce ohrožení. Je potřeba boty zavazovat tak, aby nevznikl přílišný tlak na hřbet chodidla. Při hledání vhodného způsobu zavazování bot je klíčové brát v potaz kotníky.

Jedním ze zajímavých způsobů šněrování bot je ten, kde se používá šněrování seshora. Autorem tohoto řešení je Arthur Lidar, známá postava v běžeckém světě.

Fleggen a Lydiard – dva, co učili šněrovat boty

Fleggen je člověk, který ví o zavazování tkaniček opravdu hodně, ne-li všechno. Proto stojí za to se o něm něco dozvědět, tím spíše, že se opravdu rád dělí o své znalosti s ostatními. Je autorem proslulé příručky, ve které můžete najít obrovské množství informací právě o šněrování bot a cvicích, které tyto znalosti usnadňují v praxi. Fleggen osobně zpracoval množství způsobů zavazování bot a jeho metody lze přizpůsobit různým tvarům chodidel, dokonce i chodidlům nemocným. Je to nejen autor knihy ale i internetových stránek, které se také věnují šněrování.

Další významnou postavou v dějinách šněrování je už výše zmiňovaný Arthur Lydiard. Arthur je běžec a atletický trenér z Nového Zélandu. Ve svých výzkumech ohledně šněrování bot se soustředil především na podélnou klenbu chodidla.

Related posts

Leave a Comment

Starší příspěvky:
Jak čistit běžeckou obuv?

Boty jsou základní výbavou každého běžce, proto vyžadují ze strany majitele vhodnou péči. Během tréninku jsou vystavené působení různých vnějších...

Zavřít