Recenze Technologie Tipy 

Kompresní rukávky

Rate this post

Kompresní oblečení vzniklo kvůli lepší stabilizaci svalů a rychlejší regeneraci u sportovců. I když se názory na tyto gadgety velmi různí, běžci úspěšně používají například speciální běžecké rukávky. Dnes se podíváme na to, jakým způsobem jsou při běhání nápomocné.

Několik slov na úvod do tématu

Kompresní rukávky stahují předloktí a tímto optimalizují transport živin do svalů. To zlepšuje výkon srdce i svalů. Podpora proudění nejen že zvyšuje výkon během tréninku, ale zároveň urychluje regeneraci svalů po ukončení tréninku. Podle výsledků výzkumu kompresní rukávky snižují až o 30% vibrace, které vznikají při nárazu chodidel o podloží, což podněcuje mnohé sportovce k používání takového příslušenství. Když běžec pociťuje méně vibrací, ztrácí méně energie, a tímto se svaly unaví později a běžec cítí menší bolest. Z toho plyne, že závodník s kompresními rukávky může trénovat déle a s větší intenzitou než ten, kdo tyto rukávky při běhu nemá. Komprese zároveň zmenšuje intenzitu mikro úrazů a omezuje riziko zranění. Pomocí kompresních rukávků se svaly mohou rychle vrátit do stavu, kdy jsou opět schopné námahy.

Jaké možnosti nabízí kompresní rukávky?

V závislosti na výrobci a konkrétním modelu kompresních rukávků tyto nabízí různé vlastnosti, jejichž společným cílem je zajištění vysokého komfortu při použití, usnadnění tréninku a ochrana před zraněním. Kompresní rukávky dostupné na trhu mají následující charakteristické vlastnosti:

– jsou zhotovené z lehkých a odolných materiálů

– zlepšují proudění krve

– podporují transport živin do svalů

– podporují odstraňovat toxiny z organismu

– snižují pociťování vibrací při běhu

– rovnoměrně rozkládají tlak ve spodních končetinách

– minimalizují ukládání kyseliny mléčné

– chrání před úrazy, které vznikají v důsledku přílišného zatížení

– odvádí vlhkost a regulují teplotu

– umožňují rychlou regeneraci svalů

– zvyšují výkon a pohodlí při tréninku

Přizpůsobení kompresních rukávků

Za účelem optimálního individuálního přizpůsobení kompresních rukávků je potřeba změřit obvod bicepsů a předloktí. Měření by mělo být provedeno při uvolněných svalech a v nejširším místě.

Výrobci kompresních rukávků

Když hledáte kompresní rukávky vhodné pro sebe, stojí za to vědět, kterých firem si všímat. My doporučujeme výrobky od značek Joma, Compressport, Zensah a Medilast.

Více tipů:

Běžecké kompresní ponožky – ano nebo ne?

Related posts

Leave a Comment

Starší příspěvky:
Běžecké boty značky Puma

Puma je uznávaný německý oděvní podnik, který vznikl v důsledku konfliktu mezi dvěma bratry – Adolfem a Rudolfem Dasslerovými. Po...

Zavřít