Boty Technologie Tipy 

Je dobré si pořídit běžecké boty o číslo větší?

Rate this post

Při volbě vhodných běžeckých bot byste si měli dát pozor na mnoho klíčových záležitostí. Jednou z nich je velikost bot, která má značný vliv na pohodlí při tréninku a bezpečnost při běhání. Zdalipak ale v případě běžeckých bot ideální velikost znamená perfektní přizpůsobení boty chodidlu?

Neřiďte se radami známých – běžecké boty

Boty Asics

Největší chybou je kupovat si bez promyšlení běžecké boty, které Vám doporučil nějaký známý. Blízcí lidé pro nás sice chtějí to nejlepší, ale není žádná záruka, že to, co se osvědčilo zrovna jim, bude dobré i pro Vás. I přesto, že máte stejnou velikost chodidel. Každý by si měl vybírat své běžecké boty zcela individuálním způsobem. Vaši známí mohou mít pravdu, že daný konkrétní model stojí za pozornost, ale bez vyzkoušení bot nikdy nevíte, jestli to bude model vhodný i pro Vás. Navíc pokud si vybíráte běžecké boty „na blind”, určitě si zvolíte velikost, kterou nosíte v případě běžné obuvi, a to může být další chyba.

Běžecká obuv by měla být větší

Tak zní pravidlo, které Vám potvrdí každý zkušený běžec. Ponechání určitého prostoru v prstech je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíme vzít v potaz, když si chceme pořídit své vysněné běžecké boty. Pokud si koupíte přiléhavé boty, po prvním intenzivním tréninku zjistíte, že to byla chyba. Stojí za to vzít v potaz, že během fyzické námahy chodidla otékají, takže potřebují v botě více místa. Pokud budete běhat v přiléhavé obuvi, může to mít mnohé nepříjemné konsekvence jako třeba zesinání nehtů nebo problémy s kroužením krve.

Dobré běžecké boty jsou takové, ve kterých máte 0,5-1 cm navíc v oblasti prostoru pro prsty. Díky tomu nebudou prsty a nehty narážet do vnitřní strany svršku, co nám pomůže předejít mnoha nepříjemným problémům. Dbejte tedy na to, abyste si nekupovali příliš přiléhavé boty, ale také ne příliš velké. Druhá varianta může působit velmi nepohodlně během tréninku. Navíc větší velikost znamená nejen delší, ale i širší boty. Příliš velké boty způsobí, že nebudete mít nad chodidlem v botě žádnou kontrolu.

Related posts

Leave a Comment

Starší příspěvky:
Běžecké kompresní ponožky – ano nebo ne?

Běžci stále častěji používají moderní příslušenství pro zvýšení pohodlí a pokroku během tréninku. V posledních letech si můžeme všimnout, že...

Zavřít