Boty Technologie 

Běžecké boty

Rate this post

Dobré běžecké boty jsou kompilací skvělé amortizace, dobré prodyšnosti materiálu a perfektního přizpůsobení tvaru chodidla. Obrovský význam má i odolnost a správný způsob údržby. Jak si vybrat vhodné boty a jek je čistit?

Materiál má velký význam

běžecké boty
běžecké boty adidas

Intenzivní námaha při joggingu má vliv na silnější pocení. Pokud si vyberete nevhodné boty, zanedlouho Vám přestane být příjemné je mít na sobě. Praní běžeckých bot by nemělo být příliš častou procedúrou, proto bychom se měli soustředit na volbu vhodné obuvi hned na začátku. Klíčovou roli hraje materiál, ze kterého je zhotovený svršek. Měl by být prodyšný a ideálně i odvádět vlhkost z boty ven. Díky této vlastnosti se vyhneme vznikání nepříjemného pachu. Pokud navíc máme problém s promokavostí bot, stojí za to se vybavit malými pytlíčky naplněnými látkou s hygroskopickou vlastností.

A co praní?

Stává se, že kromě propocení se naše boty prostě hodně zašpiní. Pokud běháte v terénu, existuje velká pravděpodobnost, že Vaše boty budou často špinavé. Proto je lepší se rozhodnout spíše pro tmavou barvu. V péči o boty zhotovené ze síťoviny je nejdůležitější neodkládat čištění na později. Úschova špinavých bot může vést k jejich poničení.

Jak prát běžeckou obuv?

Jednou za čas stojí za to osvěžit vzhled svých běžeckých bot. Pokud jste si vybrali solidní značku, která se zakládá na kvalitním zhotovení, nemělo by se Vám při praní bot přihodit nic mimořadného. Boty namočíme ve větším lavoru nebo kbelíku a následně pomocí kartáčku a šampónu nebo speciálního prostředku na čištění obuvi vydrhneme všechna znečištění. Důležité je i praní tkaniček – ručně nebo v pračce, aby se barevně nelišily od svršku. Po vyprání je samozřejmě potřeba je pořádně vymáchat v čisté vodě a vyždímat. Posledním krokem je sušení. Zapamatujte si, že sušení bot na slunci nebo u topení může způsobit odbarvení nebo i změnu tvaru. Mnohem lepší je vycpat boty novinovým papírem, který vstřebá vodu a pak je nechat přirozeně doschnout.

Stačí trocha času a Vaše běžecké boty Vám budou sloužit ve skvělé kondici dlouhá léta!

Related posts

Leave a Comment