Běžecký Trénink Boty Technologie Tipy 

Běžecké boty značky Puma

Rate this post

Puma je uznávaný německý oděvní podnik, který vznikl v důsledku konfliktu mezi dvěma bratry – Adolfem a Rudolfem Dasslerovými. Po rozchodu v rámci podnikání jeden z nich založil značku adidaska a druhý – Rudolf Hašler – značku Puma. Ta vychází vstříc potřebám běžců, proto se její sortiment neustále rozšiřuje o další nové modely běžeckých bot.

Běžecké boty značky Puma

Puma věnuje hodně pozornosti vývoji svého oddělení běžecké obuvi a snaží se, aby v nabídce byly jak klasické běžecké boty, tak i pokročilé výrobky jako například Puma Diska Blaze Electric. Němečtí inženýři a další specialisté se věnují i testování nových řešení, čehož důkazem může být v obchodech zatím nedostupný návrh Puma Autodisc, tj. boty s automatickým šněrováním prostřednictvím aplikace na smartphonu.

Puma, která je přítomna na trhu už téměř 70 let, spolupracuje s mnoha významnými sportovci. V posledních letech podepsal smlouvu se značkou Puma Yasin Bol, který je známý jako nejrychlejší člověk na světě.

Technologie v běžeckých botách značky Puma

EverRide – technologie v podrážce, která spočívá v rozmístění speciální hmoty v přední části boty za účelem zajištění vysoké úrovně amortizace a odolnosti proti otěru a mechanickému poškození.

EverTrack – pryžová hmota, která se vyznačuje odolností proti otěru i celkově. Nachází se v zadní části podrážky. Technologie, která zlepšuje přilnavost a tímto zvyšuje pohodlí při nošení v nepříznivých podmínkách.

BioRide – technologie inspirovaná jamajskými sprintery, kteří dosahují ve sportu neuvěřitelných výsledků. Základní význam zde má rozdělení na tři neodlučné části: Rocker, Flex a Groove. Tyto prvky jsou zodpovědné za pružnost, stabilitu a anatomicky přirozené pohyby chodidla. Boty s technologií BioRide jsou lehké a odolné, a zároveň poskytují běžci svobodu při nošení.

Synthetic Nubuck Overlays – syntetický nubuk umístěný na svršku. Zvětšuje odolnost bot vůči poškození a tímto prodlužuje jejich životnost.

KMS Sock Liner – technologicky pokročilá stélka, která se přizpůsobuje tvaru chodidla.

ArchTec – systém, který vznikl jako podpora pro klenbu chodidla. Díky použití tohoto systému získává běžec stabilitu a chodidlo může provádět přirozené pohyby při běhu.

DuoCell – amortizační systém, jehož úkolem je pohlcování nárazů při běhu. Spočívá v umístění speciální vzduchové komory pod patou.

IdCell – systém zlepšující amortizaci, ve kterém jsou vzduchové komory umístěné v přední i v zadní části podrážky. Navíc zvyšuje bezpečnost chodidla při běhu.

OrthoLite – vnitřní antibakteriální stélka.

Reflexní prvky – reflexní prvky jsou rozmístěné na svršku boty a usnadňují trénink po setmění.

Comfort Last – technologie, která usnadňuje individuální přizpůsobení boty danému chodidlu.

Related posts

Leave a Comment

Starší příspěvky:
Je dobré si pořídit běžecké boty o číslo větší?

Při volbě vhodných běžeckých bot byste si měli dát pozor na mnoho klíčových záležitostí. Jednou z nich je velikost bot,...

Zavřít