Běžecký Trénink Recenze Tipy 

Běžecké aplikace

5 (100%) 1 vote

V době moderních technologií existuje množství zajímavých řešení účinně usnadňujících trénink. Trh se sportovními aplikacemi se v posledních letech velmi rozšířil a uživatelé smartphonů si mohou vybírat z řady zajímavého softwaru na mobilní zařízení. Připravili jsme pro Vás přehled několika běžeckých aplikací, u kterých jsme brali v potaz především jejich funkčnost.

Běžecké aplikace

Aplikace – Jog Tracker

Pokud teprve začínáte běhat, aplikace Jog Tracker pro Vás bude užitečným nástrojem. Zapisování své aktivity se hodí pro motivaci k pokračování v tréninku. Aplikace je dostupná pro telefony se systémem Android.

Funkce aplikace jsou rozdělené do verze, která je dostupná zdarma a premium. V bezplatné verzi můžete sledovat trasu, kterou jste už překonali, počet kilometrů a dobu tréninku. Aplikace uvádí i Vaši rychlost a kalorie spálené při námaze. Placená verze nabízí navíc uvádění takzvaných mezičasů. O uběhnuté vzdálenosti Vás aplikace informuje pomocí hlasových zpráv, které obvykle uslyšíte každých 100 metrů. Frekvence oznámení je jednou z vlastností, která dělá aplikaci Jog Tracker ideální pro běžce začátečníky.

Všechny výsledky ohledně tréninku lze uložit v paměti smartphonu nebo na účtu v oficiálním okně internetové aplikace. Svými výsledky se lze také bez problémů pochlubit tím, že je zpřístupníte na společenských sítích.

JogTracker
JogTracker / jogtracker.com

Nike+ Running

Tuto aplikaci od známého oděvního gigantu z Oregonu lze doporučit všem, protože je dostupná pro zařízení s Androidem, Windows Phone i iOS.

Pozornost si zaslouží především intuitivní rozhraní, které způsobí, že byste neměli mít žádné problémy s obsluhou programu. Při prvním spuštění aplikace je potřeba si založit účet. Je to velmi jednoduché a zabere to doslova chviličku. Po registraci můžete vyrazit na svůj první trénink s Nike+ Running. Obrovskou výhodou je vestavěný přehrávač, který Vám umožní poslech oblíbené hudby bez nutnosti použití jiné aplikace. Mezi údaje o tréninku, které tato Nike aplikace registruje, patří: délka a rychlost běhu, překonaná vzdálenost a počet spálených kalorií. Statistiky jsou velmi přesné a umožňují provádět přesné analýzy za účelem sledování svých pokroků.

Autory tohoto softwaru napadlo vytvořit příjemný motivační systém. Spočívá v tom, že za dobré výsledky a rekordy během tréninku dostáváme virtuální medaile. Toto řešení bezpochyby povzbudí mnohé začátečníky k další fyzické aktivitě.

Jako výhodu aplikace Nike+ Running je třeba uvést i předpřipravené tréninkové plány, které lze použít. Byly vytvořené odborníky v oboru, takže Vám určitě pomohou v dosahování pokroku.

Nike+ Running
Nike+ Running

Moje Trasy – Google

Všem, kdo hledají bezplatnou a snadno dostupnou aplikaci, která sleduje fyzickou aktivitu, přišel na pomoc Google. Tato aplikace je dostupná na telefonech se systémem Android.

Aplikace Moje Trasy se soustředí hlavně na údaje jako je rychlost běhu a překonaná vzdálenost. Jednou z nejzajímavějších informací, kterou nám tato aplikace může poskytnout, je sklon naší trasy během tréninku. Jsou zde k dispozici i hlasové zprávy, které se mohou objevovat v časovém intervalu zvoleném z dané nabídky možností.

Po tréninku má uživatel možnost podívat se do mapy s překonanou trasou a do všech statistik ohledně rychlosti a uběhnuté vzdálenosti. Detailní statistiky pomáhají sledovat Váš pokrok a plánovat další tréninky. Moje Trasy je aplikace, kterou můžete používat nejen při běhání, ale i při jízdě na kolečkových bruslích a na kole.

Run-log

Polská aplikace pro běžce určená pro telefony se systémem Android. Je často používaná začátečníky i profesionály.

Největší výhodou aplikace Run-log je snadná obsluha a spolehlivost. Vzhledem k nízkým nárokům na hardwarovou výbavu je skvělá i pro majitele starých mobilů. Pro používání Run-log nepotřebujete žádný účet. Pro začátek tréninku stačí zvolit z nabídky možných forem aktivity běhání. Zapisování výsledků usnadňuje funkce mezičasů, díky které je každý schopen bez problému sledovat svoji rychlost. Po tréninku máme přístup ke statistikám, které obsahují datum, čas a překonanou vzdálenost. Bohužel nám aplikace neposkytuje žádné údaje o spálených kaloriích. Detailní informace získáte přenesením údajů o tréninku do pro to určeného internetového servisu, ve kterém jsou vytvořené odpovídající tabulky.

Runtastic

Už po několik let jedna z nejpopulárnějších běžeckých aplikací. Rádi ji používají jak začátečníci tak i ti, kteří už mají za sebou překonaný maratón. Je dostupná pro zařízení vybavené systémy: Android, Windows Phone a iOS.

Tato aplikace je často chválená za rychlost a plynulost fungování. Rozhraní snadné k obsluze způsobuje, že všechno můžeme provést pouhými několika kliky na obrazovku smartphonu. Runtastic je určený nejen pro běžce. Aplikaci mohou úspěšně používat i milovníci procházek nebo cyklistiky.

Zvláštní pozornost si tady zaslouží statistiky, které jsou velmi rozsáhlé. Umožňují kontrolu rychlosti běhu po celé trase. Ve statistikách se můžeme přesně podívat na profil trasy, což se hodí těm, kteří se soustředí na zlepšování výsledků. Vestavěný přehrávač hudby usnadní poslech oblíbených skladeb bez nutnosti spouštění další aplikace. Používání Runtastic je možné po přihlášení. Aplikace je dostupná v bezplatné a premium verzi.

runtastic.com
Runtastic / runtastic.com
Endomondo

Sportovní aplikace, která má pověst nejpopulárnější a uznávané mnoha lidmi s aktivním životním stylem i profesionálními sportovci. Je dostupná pro mobilní zařízení s operačními systémy Android, Windows Phone a iOS.

Tvůrci tohoto softwaru se postarali o to, aby byl jednoduchý k obsluze a zároveň nabízel mnoho zajímavých funkcí. Takto se Endomondo dostává k mnoha uživatelům, kteří mají odlišné potřeby pokud se jedná o sportovní aplikace. K jejímu použití je nutné povolit spojení s GPS. Endomondo promítá na obrazovce smartphonu mapu s aktuální trasou a počtem překonaných kilometrů.  Informuje nás také o průměrné rychlosti běhu, aktuální rychlosti a počtu spálených kalorií. Audio trenér nás průběžně informuje o výsledcích tréninku. Díky těmto hlasovým informacím se můžeme soustředit pouze na běh bez nutnosti vytahování mobilu z kapsy a kontroly údajů. Hlášení si můžeme nakonfigurovat dle vlastních potřeb. Další výhodou aplikace Endomondo je vestavěný hudební přehrávač.

Aplikace Endomondo je dostupná v bezplatné a placené verzi, která je výrobcem pojmenována jako verze PRO.

Endomondo
Endomondo / endomondo.com
RunKeeper

Pro ty, kdo chtějí bezplatnou aplikaci, můžeme doporučit RunKeeper, která je dostupná pro zařízení se systémy Android a iOS. Mnoho funkcí, které ostatní výrobci nabízejí v placených verzích, zde najdete v bezplatné verzi.

RunKeeper si dobře poradí se sledováním fyzické aktivity, o čemž svědčí třeba rozsáhlé statistiky ohledně jednotlivých tréninků. Navíc nám aplikace umožňuje použít audio trenéra, který nás může informovat o překonané vzdálenosti i každých 250 metrů. Mnozí jsou rádi za vestavěný přehrávač hudby.

Zajímavá je také možnost vytváření si vlastních tréninkových plánů. Vytvořené plány si pak můžete v libovolném okamžiku zvolit v aplikaci a přenést je do kalendáře. Takto si můžeme přesně naplánovat běhání na dlouhou dobu dopředu. Tato funkce účinně motivuje k běhání i ty největší lenochy. Aplikace nám také umožňuje pochlubit se svými výsledky na sociálních sítích jako Facebook nebo Twitter. A co je nejdůležitější, výše uvedené funkce nám výrobce nabízí zcela bezplatně.

Related posts

Leave a Comment

Starší příspěvky:
Jak správně zavazovat běžecké boty?

Šněrování je podstatný detail, kterého by si měl všímat každý běžec. Tato otázka je důležitá nejen z estetických důvodů. Správné...

Zavřít