Boty Recenze Technologie Tipy 

Air Max 98

Rate this post

Firma Nike chtěla silně zdůraznit závěr 90. let právě pokud se jedná o sérii Air Max. Důkazem může být model Nike Air Max 98, ve kterém je použitá stejná podrážka jako u jeho předchůdce – Air Max 97. Oproti tomu svršek měl působit poněkud agresivněji.

Čím jsou Air Max 98 jiné?

Charakteristickými prvky pro Air Max 98 jsou malé Swooshe, které jsou umístěné na bocích svršku a na horní části toeboxu. Designeři z oregonské společnosti se rozhodli pro boční části svršku ve vlnité struktuře. Kolem celé boty se táhne tenký reflexní proužek. Pozoruhodný je i šněrovací systém, kde byla použita pásková poutka (v prostřední části).

Nike Air Max 98 na nohe
Nike Air Max 98 na nohe

Známé barevné verze a jejich návraty Air Max 98

Mezi známé barevné verze, ve kterých byly Air Max 98 uvedené na trh, patří: White/Orange/Silver, Black/Volt, Cool Grey, Tour Yellow, Royal Blue nebo University Red. V roce 2014 měli fanoušci radost, protože značka Nike se vrátila u modelu Air Max 98 k několika barevným klasikám.

Zele Nike Air Maxy 98
Zele Nike Air Maxy 98

Zajímavá spolupráce

Mezi nevšední věci, které se kolem modelu Air Max 98 děly, patří i spolupráce Nike se známou streetwearovou značkou Supreme. O této spolupráci jsme byli informováni už dluho předem. Celá záležitost byla pro sneakerheady velmi zajímavá, protože jako základ byl vzat právě model z roku 1998. Výsledkem této kooperace byly čtyři obnovené verze Air Max 98. U tří z nich byla část svršku lakovaná. Boty se objevily v černé, červené a tmavě modré barvě. Čtvrtý pár nebyl sice lakovaný, ale s velmi podobným motivem. Celá kolekce se dostala na regály obchodů 30. dubna 2016.

Related posts

Leave a Comment

Starší příspěvky:
Kompresní rukávky

Kompresní oblečení vzniklo kvůli lepší stabilizaci svalů a rychlejší regeneraci u sportovců. I když se názory na tyto gadgety velmi...

Zavřít